Romatoid Artrit” adlı rahatsızlık, eklemlerde ağrı, şişlik ve kızarıklık gibi belirtilerle kendini gösteren önemli bir hastalıktır. Aynı anda birden fazla eklemi etkileyebilen bu hastalık, zamanla el ve ayak eklemlerinde yapısal bozukluklar ve deformiteler oluşturabilir.

Romatoid Artrit, vücuttaki bağışıklık sisteminin yanlış ve aşırı tepkisine bağlı olarak gelişen bir “Otoimmün Hastalık“tır. Bu durumda, bağışıklık sistemi eklem dokusunu yabancı bir madde olarak algılar ve eklem dokusunu oluşturan bileşenlere karşı antikorlar üretir, böylece eklem tahribatına yol açar. Ancak, bu yanlış tepkinin kesin nedenleri henüz tam olarak aydınlatılamamıştır.

Romatoid Artrit, ilerleyici ve agresif bir hastalık olarak bilinir ve yoğun tedavilere rağmen tam anlamıyla iyileştirilememesi ve ilerlemenin kontrol altına alınamaması, tedavilerin yan etkileri ile ilgili soruları da beraberinde getirir.

Son yapılan tıbbi araştırmalar, uzun dönemli kullanılan geleneksel ilaç tedavisinin, hastaların yararına olmadığını göstermiştir. İlaçların yan etkilerinin yanı sıra, hastaların zamanla ilaçlara verdiği tepkinin azaldığı tespit edilmiştir.

Romatoid Artrit’in ilerleyici ve saldırgan karakteri, geleneksel tedavilere olan güveni sarsmış ve doğal alternatif tedavilere olan ilgiyi artırmıştır.

Artrit Çeşitleri Nelerdir?

  • Romatoid artrit,

  • Ankilozan spondilit,

  • Sedef romatizması,

  • Gut hastalığı,

  • Kalsiyum kristal hastalıkları,

  • Lupus eritematozus,

  • Palindromik romatizma,

  • Juvenil idiyopatik artrit,

  • Ailevi akdeniz ateşi,

  • Behçet hastalığı gibi çok sayıda romatizmal hastalık mevcuttur.

Yukarıda gösterildiği gibi tecrübelerimizden edinmiş olduğumuz bilgiler ışığında Gin Plus‘nun ArtiritEklem İltihabı için yapıştırma noktaları şu şekildedir: Pilot bölgede tüm bant ve ayak altlarında yarım bant olmak üzere iki adet Gin Plus bandı uygulanmalıdır.

Öneriler:

1- İlk uygulama süresi 24 saat olmalıdır, Sonraki günlerde 48 saat boyunca uygulanacaktır.
2- Su tüketimi arttırılmalıdır.
3- Tavsiye edilen en az kullanım süresi iki (3) ay dır.
4- Omega Plus, Body Plus, Epifiz Plus Ürünlerinin kullanılması önerilir.

Bu yazıda yer verilen tüm bilgi ve öneriler bilimsel destekli makaleler baz alınarak, genel bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup herhangi bir uzman tavsiyesi içermemektedir. Sayfa içeriğinde tavsite edici ürün içeriğine yer verilmiştir.

Published On: 19 Ekim 2023Last Updated: 19 Ekim 2023Categories: Artirit – Eklem İltihabı için yorumlar kapalı

Bilgi Paylaşıldıkça Çoğalır